Dünyanın En Duygusal Zombi filmi: Zombi Ekspresi

Zombi filmleri söz konusu olduğunda hepimizin tüyleri ürperir. Hatta kimileri için aksiyon, gerilim ve korku karışımı bu filmler bağımlılık yapabilir. Zombi filmi izlerken aklınıza gelen her duyguyu bir kenara bırakın. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda dünyanın en duygusal zombi filmi olan zombi ekspresi (duygusal) hakkında merak edilenleri derledik.

Bahsi geçen konu zombiler ise duygusal ne olabilir?” diye sormayın. Çünkü bu film gerçek anlamda ders çıkaracağınız, kimi zaman da duygulanacağınız sonu ne olacak diye ısrarla soracağınız filmlerden biri. Zombi Ekspresi, zombi filmi bir uzak doğu filmi olarak literatüre adını yazdırdı. Ancak uzak doğu filmlerini sevmeyenleri hayranlıkla kendini bağlayan bu filmi seveceğinize eminiz.

Dünyanın en duygusal zombi filmi: Zombi Ekspresi (Busan Train)

Zombi Ekspresi Duygusal Film(Busan Train)

Zombi Ekspresi yabancı ismi ile Busan Train ya da Busan to Train filmi 2016 yılında vizyona giren gerilim, korku tarzı filmlerden biridir. Güney kore yapımı olan Zombi Ekspresi filminin başrollerinde Güney Kore’nin ünlü oyuncularından Gong Yoo, Ma Dong Seok ve Yumi Jung bulunuyor. Başrollerin ülke çapında sevilen oyuncular olmasından mı yoksa senaryonun muhteşemliğinden mi bilinmez film çıktığı yıl oldukça iyi hasılat yaptı.  Peki Zombi Ekspresi konusu nedir?

Filmin ana konusu bir kimyasal yüzünden zombiye dönüşen insanların arasında hayatta kalmaya çalışan bir grup insanı ele alıyor. Konuyu duyduğunuzda “ E bu tamamen basit ve klasik bir zombi filmi.” Demeyin. Çünkü filmin içeriğini izlemeye başladığınızda gerçekten kendinizi bağlanmış hissedeceksiniz.

Filmin ilk dakikaları kasvetli ve soğuk geçse de trene binildiği andan itibaren sahneler canlanıyor ve heyecan doruklara çıkmaya başlıyor. Gerilim, korku ve dram içeren bu filmde birçok mesaj çıkarabilirsiniz çünkü yan karakterlerin kendi hikayeleri bile oldukça duygusal.


İlginizi Çekebilir! Dünyanın En Çok Uyuyan 6 Hayvanı

Zombi Ekspresi Konusu

Zombi Ekspresi Konusu

Zombi ekspresi konusu, Sok Woo adında eşinden ayrılmış ve iş kolik bir babanın kızının isteği üzerine bir tren yolculuğu yapmasını konu alıyor. Sok Woo kızını doğum gününde annesinin yanına götürmek üzere Seul’den Busan’a götürmek üzere trene biner. Bu sırada zombiler tarafından ısırılmış bir kadın da trene biner. Tren içerisinde başlayan karmaşa treni Busan’dan çok daha uzak bir yere götürecektir.

Bir baba, çocuk, genç liseliler, yaşlılar ve hamile bir kadın ile eşinden oluşan geniş kadroda herkesin farklı bir hikayesi var. Ancak bu filmde hikayeler anlatılmıyor. Hikayeler yaşanıyor. Zombi Ekspresi gerçek anlamda bir babanın baba olmayı öğrenmesini ve çok daha fazlasını konu alan dünyanın en duygusal zombi filmi olabilir. Filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bir zombi filminden daha anlamlı bir son beklenemezdi.

İyi Seyirler.

Yorumlarınız bizim için değerli. Efsane List ailesi.

Unutmadan Zombi Ekspresi 2, 2020 yılında vizyona girecek filmler arasında. Zombi Ekspresi 2 yarımada Türkçe Dublaj izle seçenekleri henüz var olmasa da yakın zamanda çıkacağa benziyor. Zombi ekspresi busan treni hakkında merak ettikleriniz için bize yazın. Zombi Ekspresi 2 fragmana ulaşmak için ise youtube kanallarını kullanabilirsiniz. Zombi Ekspresi Choi Woo Shik karakterinin farklı filmlerini de ilerleyen günlerde sizin için derleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.