Korona Virüs ile İlgili Ortaya Atılan 3 Komplo Teorisi

Koronavirüs 2020 yılına damga vuran ve tüm dünyada yüzbinlerce insanın ölümüne neden olan bir virüs. Son zamanlarda hepimizin en çok duyduğu konu şüphesiz Covid-19 olarak da bilinen Koronavirüs. Peki Korona virüsü nasıl ortaya çıktı? Koronavirüs komplo teorileri gerçek olabilir mi?Koronovirüs bir biyolojik savaş ürünü mü? Koronavirüs yeni bir çağın başlamasına neden olabilecek bir kapı olabilir mi?

Korona virüs: Evde Hayat Var

Koronavirüs’ün Çin’de ortaya çıkması ile birlikte birçok komplo teorisi de gündeme gelmeye başladı. Bu teoriler arasında sizi güldürecek olanlar da şaşırtacak olanlar da var. İtiraf edelim, biz neredeyse bir tanesine inanıyorduk. Koronavirüs komplo teorileri hakkında bir gerçek varsa o da her birinin tüyler ürpertici olduğu. Sizler için ortaya atılan en ilginç 3 koronavirüs komplo teorisi derledik.

Koronavirüs: Yarasa Çorbası İçen Kadın

1.      Koronavirüs Ortaya Çıkış Nedeni: Yarasa Çorbası

Koronavirüs ortaya çıktığı ilk dönemlerde popüler olan ve birçoğumuzun da “Abi bu Çinliler midesiz harbiden!” demesine neden olan teori: yarasalar. Virüsün ortaya çıkışının yarasa haşlanması ile ortaya çıkan bir çorba ve yarasa çorbası içen kadın olduğuna ilk zamanlar hepimiz inanmış olabiliriz. İnanmasak bile bu ihtimali çok şaşırtıcı bulduğumuz bir gerçek. Bu konuda ABD Başkanı Trump da aynı fikirde olmalı ki Çin Hükümetine medya karşısında şu sözleri savurdu: “Önce ne yeyip ne yememeniz gerektiğini öğrenin. ÇİN VİRÜSÜ!” Trump’un bu sözleri hepimizi gülümsetti😊 Konuya ciddiyetle yaklaşırsak doğruluk payı da yok değil.

Virüslerin birçoğu insanlara hayvanlardan geçer. Yani bu ihtimalin bir olabilitesi de var. Öte yandan yapılan araştırmalar dahilinde bilim insanları, virüsün hayvanlardaki hali ile aynı olmadığını yani mutasyona uğramış olduğunu söyledi. Bu durum virüsün laboratuvar ortamında bizzat oluşturduğu şüphelerini doğurdu.

Biyolojik Bir Silah: Koronavirüs

2.      Biyolojik Bir Silah: Çin Hükümeti Tarafından Yayıldığı İddiası

Covid-19 hakkında ortaya atılan bir diğer iddia da bilim insanlarının virüsün laboratuvar ortamında oluşturulduğunu açıklamalarından sonra kendine taraftar buldu. Çin’in dünyanın en büyük nüfusuna sahip olduğunu bilirsiniz. Bu nüfusun ne kadar yaşlı olduğu ve Çin için büyük bir sorun teşkil ettiği de biliniyor. Düşünüldüğünde Korona virüs yaşlılar için ölümcül olan bir virüs. Çocukların ve gençlerin virüs karşısında hayatta kalma şansları çok daha yüksek.

Tüm opsiyonlar düşünüldüğünde Çin’in nüfusunu azaltmak ve yaşlı nüfustan kurtulmak için bu virüsü yaymış olabileceği mantıklı geliyor. Üstelik Çin ekonomisinin bunun altından kalkabileceği de aşikar. Bununla birlikte diğer devletlerin ekonomilerinin büyük zarar göreceği ve bu durumdan yine ilerleyen süreçte Çin’in fayda sağlayabilecek potansiyeli olduğunda bu teori oldukça akla yatkın geliyor. Belki de Trump’un Çin’e tazminat davası açmak konusunda ısrarcı olmasının arkasında yatan neden budur.

Teknolojik Bir Devrim: Bill Gates Korona Virüs

3.      Teknolojik Bir Devrim: Bill Gates Koronavirüs Habercisi

Koronavirüs hakkında olay yaratan bir başka husus da Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates’in açıklamaları oldu. Daha önce gelecek hakkındaki fikirlerini belirtirken bir konuşmasında salgın hastalıkların teknolojik bir devriminin habercisi olarak kullanılabileceğinden bahsetmişti. Hepimizin bileklerinde çipler takması için bir neden gerektiğini ve bu nedenin de sağlık değerlerimizin korunması olduğunu dile getirdiğinde bu uçuk bir fikir olarak görülmüştü. Ancak günümüzde ilerleyen teknoloji, giyilebilir akıllı ürünler gibi gelişmeler bu fikrin ne kadar olanaklı olduğunu da ortaya koyuyor.

Korona Virüs Aşısı, Korona Virüs İlacı

Tüyler ürperten bu tahmininin üzerine yakınlarda yaptığı bir konuşmasında da hayatın normale döneceği tarihin 2021 Ekim ayı olduğunu düşündüğünü ifade etti. Bu açıklamalardan sonra bir kısım “Bill Gates korona virüs ortaya çıkmasında etkin rol aldı.” Derken bir kesim de kendisine hayranlık duymaya başladı. Her ne olursa olsun Bill Gates bizi korkutuyor.

İlginizi Çekebilir! İnsanlığın Aşı İle Kurtulduğu 3 Ölümcül Hastalık

Korona Birası

BONUS: Korona Birası

Korona birası düşündüğünüz gibi bir şey değil. Dünya henüz o kadar çıldırmadı😊 Meksika’da satılan bir bira markası olan Corona birası, virüs ortaya çıktıktan sonra bir hayli ünlü oldu. Kimsenin bira markasının virüsle alakası olduğuna dair bir iddiası yok ancak salgından sonra biranın eğlence dolu postlara konu olduğunu söylemek gerekli. “Corona bira virüsü, bira virüsü ve bira koronavirüsü” etiketleri ile komik postlara ulaşabilirsiniz.

Koronavirüs: EVDE KAL! EVDE HAYAT VAR!

Koronavirüs ortaya çıkışında en çok dile getirilen 3 komplo teorisini sizlerle paylaştık. Koronavirüs komplo teorileri hakkında fikirlerinizi bizimle yorum yaparak paylaşabilirsiniz. (E-posta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.) Yorumlarınız bizim için değerli.

Efsane List Ailesi…

İlginizi Çekebilir! Bilinçaltı Temizleme Müziği Gerçekten İşe Yarar Mı?

10 thoughts on “Korona Virüs ile İlgili Ortaya Atılan 3 Komplo Teorisi

 • 11 Mayıs 2020 tarihinde, saat 16:34
  Permalink

  Gerçekten teknolojik bir devrim olabilir bu çok korkunç.acaba tarihte daha önce bir hastalık teknolojik devrime neden oldu mu?

  Yanıtla
 • 11 Mayıs 2020 tarihinde, saat 17:26
  Permalink

  Yarasa çorbası içen kadın tezine başından beri inanmamıştım

  Yanıtla
  • 12 Mayıs 2020 tarihinde, saat 00:22
   Permalink

   Doğrusu virüsün yarasa çorbası nedeni ile ortaya çıktığı tezi bize de çok yakın gelmiyor. Yorumunuz için teşekkürler. Başka yayınlarda görüşmek üzere.
   Efsane List ailesi…

   Yanıtla
  • 12 Mayıs 2020 tarihinde, saat 01:29
   Permalink

   Galiba bunların hepsi bir teori olarak kalacak ve gercegi hiç bir zaman öğrenemeyeceğiz.

   Yanıtla
   • 12 Mayıs 2020 tarihinde, saat 01:52
    Permalink

    Teoriler her zaman insanları şaşırtmıştır. Gerçekten öğrenebilir miyiz bilmiyoruz ama umarım bir gün her şey açıklığa kavuşur. Yorumunuz için teşekkürler. Yeni yayınlarda görüşmek üzere.
    Efsane List ailesi…

    Yanıtla
 • 11 Mayıs 2020 tarihinde, saat 17:27
  Permalink

  Abi coronavirüs komple teorileri bir harika

  Yanıtla
 • 11 Mayıs 2020 tarihinde, saat 17:28
  Permalink

  Umarım en kısa zamanda bu süreç biter bütün dünya bu lanet illetten kurtulur

  Yanıtla
  • 12 Mayıs 2020 tarihinde, saat 00:23
   Permalink

   Umarız en kısa zamanda son bulur. Bu süreçte sağlıkla kalmanızı umuyoruz. Başka yayınlarda görüşmek üzere.
   Efsane List ailesi…

   Yanıtla
 • 11 Mayıs 2020 tarihinde, saat 23:07
  Permalink

  Korona virüsünün hayvanlardan geçtiği iddiasıni saçma buluyorum ama başlarda inandırıcı gelmişti

  Yanıtla
 • 12 Mayıs 2020 tarihinde, saat 10:03
  Permalink

  Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun İnşallah, Bu süreç herkesi yıprattı en önemliside dini değerlerimiz iyice tehlikeye girmeye başladı rabbim bizi bu değerlerimizden zaklaştırmayı değil dahada birbirimize kenetlenerek bir hayat sürmeyi nasip etsin… Kaliteli yayınlarınızın devamı dileği ile Hoşçakalın…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.