Evde Kirpik Liftingi ile Kirpiklerinize Hacim Kazandırın

Kirpik liftingi uygulamaları güzellik salonlarının popüler hizmetlerinden biri. Herkes güzel kirpiklere sahip olmak ister. Hatta bunun için her gün sürülen rimeller, kullanılan kirpik kıvırıcılar da bulunmakta. Teknoloji bunlardan çok daha pratik ve kullanışlı bir yöntem getirdi. Bu yöntem ile kirpiklerinizi uzun süre hacimli, kıvrık ve güzel görünümlü bir halde tutmanız mümkün. Peki evde kirpik liftingi nasıl yapılır? Kirpik liftingi maliyeti ne kadardır? Kirpik liftingi ne kadar kalıcıdır? Merak edilen soruların her birinin cevaplarını sizler için hazırladık.

evde-kirpik-liftingi-nasil-yapilir
Evde Kirpik Liftingi Yapılışı

Evde Kirpik Liftingi Nasıl Yapılır? Kirpik Lifting Seti Kullanılışı

Evde kirpik liftingi yapımı alışıldığında oldukça kolaydır. Ancak ilk zamanlarda uygulamak zor gelebilir. Daha önce güzellik salonlarında kirpik liftingi uygulaması gördüyseniz yapacağınız şey tam olarak o işlemlerin aynısı. Sadece bu işlemleri kendiniz gerçekleştirmeniz gerekiyor. Kirpik liftingi yapılışı aslında adım adım oldukça kolay. Öncelikle elinizde lifting malzemeleri olması gerekir.

Kirpik liftingi seti satın alarak bu setin içinde yer alan malzemeleri sırası ile setin kullanım şemasını takip ederek uygulayın. Ev ortamında kirpik liftingi yaklaşık 1 saat gibi bir sürede tamamlanıyor. Kolayca uygulayabilirsiniz. Kirpik liftingi uygulaması için ek olarak kirpik boyası satın almanız gerekiyor. İşlemleri tamamladıktan sonra kirpik boyası ile kirpiklerinizi boyayabilirsiniz. Bu işlem kirpiklerinizin çok daha koyu renkli ve uzun görünmesini sağlamaktadır. Evde kirpik liftingi yapılışı yukarıdaki adımlardan ibarettir.

Kirpik Liftingi Maliyeti Ne Kadardır?

Kirpik liftingi maliyeti ev ortamında yapmayı tercih ediyorsanız yaklaşık 150 TL civarındadır. Ancak bu fiyata alacağınız bir set yaklaşık 12 kullanım boyunca sizi idare edecektir. Normal bir güzellik merkezinde 150 TL ile 600 TL arasında değişen kirpik liftingi fiyatları tek bir uygulama için geçerlidir. Evde kirpik liftingi seti ile 12 seans için yetecek kadar lifting malzemesine sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte kirpik boyaları da 20 TL ile 100 TL arasında değişen fiyatlara sahip. Yani evde kirpik lifting işlemi yapmak her anlamda çok daha ekonomik olmakta.
İlginizi Çekebilir! Aşı ile kurtulduğumuz 5 bulaşıcı hastalık.

kirpik-liftingi-ne-kadar-kalicidir
Kirpik Liftingi Ne Kadar Kalıcıdır?

Kirpik Liftingi Ne Kadar Kalıcıdır?

Evde kirpik liftingi yapımı yaklaşık 1 ay ile 1.5 ay kadar kalıcılığını korumaktadır. Dışarıda güzellik salonlarında yapılan kirpik liftingi uygulamaları ise 1 ay ile 3 ay arasında kalıcılığını koruyabiliyor. Evde yapılan kirpik lifting uygulamalarının daha az kalıcı olması malzemelerden kaynaklı olabilir. Ancak unutmamalı ki güzellik salonlarında kullanılan malzemelerin kirpikleriniz için zarar verici olup olmadıklarını da bilemezsiniz. Daha hafif ürünleri kullanmak bu anlamda daha faydalı olabilir.

Kirpik liftingi uygulamasını kalıcılığı kirpik boyasının kalıcılığı ile doğrudan ilişkilidir. Kirpik boyanız ne kadar kaliteli ise kirpikleriniz o kadar uzun süre koyu görünümünü koruyacaktır. Ekonomik kirpik liftingi yapımı ile her ay kirpiklerinizi çok daha hacimli, uzun ve kıvrık bir hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.