Bilinçaltı Temizleme Müziği Gerçekten İşe Yarar mı?

Bilinçaltı temizleme müziği sizce de gerçekten işe yarar mı? Gün boyu birçok olay yaşar ve zihnimizi doldururuz. Zihin hiçbir zaman tam olarak dolmaz tabi ki ama hepimizin sakinleşmek ve durmak istediğimiz zamanlar olmuştur. İşte bu zamanlarda Bilinçaltı temizleme videoları, bilinçaltı temizleme gibi yollara başvururuz. Peki bu yöntemler ne kadar işe yarar? Müzik gerçekten bilinçaltını temizler mi? Bilinçaltının temizlendiğini nasıl anlayabilirsiniz? Bu yazımızda sizler için doğru bilinen yanlışlar ve bilinçaltı hakkında bir derleme hazırladık.

Bilinçaltı Temizleme Müziği
Bilinçaltı Temizleme Müziği

En Sık Tercih Edilen Bilinçaltı Temizleme Yolları

Bilinçaltı temizleme yolları aslında kişilerin kendilerini sakinleştirmek ve rahatlatmak için kullandıkları yollardır. En sık tercih edilen bilinçaltı temizleme yolları ise insanlar için kitap okumak, film izlemek gibi aktivitelerdir. Oysa ki bilinçaltı temizliği kendinizi sakinleştirmenizi sağlayan bir davranıştır.

Doğru bilinen yanlışlardan biri de bilinçaltı temizliği ile kafanızı başka şeyler ile doldurmak arasındaki farktır. Yukarıya sizler için kısa bir bilinçaltı temizleme müziği bıraktık. Bu yazıyı okurken bilinçaltı temizliğinin gerçekten mümkün olup olmadığına da karar verebilir ve bize yorumlarda bu konudaki fikirlerinizden bahsedebilirsiniz.

Bilinçaltı Temizleme

Bilinçaltı Temizleme Nedir?

Bilinçaltı temizleme nedir? Genellikle kafasını toplamakta zorluk çekenlerin ve uyku problemi yaşayanların sıkça araştırdığı bilinçaltı temizliği aslında kişinin kendi kafasını boşaltmasıdır. Sürekli bir şeylere odaklanmak gün boyunca en çok yaptığımız şeydir. Hep düşünür ve istemsizce yoruluruz. Hiçbir şey düşünmediğiniz bir an oldu mu? Biz denedik ancak felsefi bir yaklaşımla hiçbir şey düşünmemek de bir şey düşünmektir en nihayetinde 🙂 Peki bilinçaltı temizleme nedir?

Bilinçaltı temizliği, kişinin kendini rahatlatmak ve kafasını boşaltmak için yaptığı eylemlerdir. Çoğu zaman meditasyon, bilinçaltı temizliği amacı ile yapılan bir etkinlik de olabilmektedir. Günün yorgunluğunu atıp sakin ve huzurlu birkaç dakika geçirip uykuya dalmak istiyorsanız meditasyon müziği dinlemeyi deneyebilirsiniz. Çünkü bu yolu kullanan çok fazla kişi var.

Odaklanma

Bilinçaltı Temizleme Müziği İşe Yarar mı?

Bilinçaltı temizleme müziği içinde piyano, doğa sesleri, yağmur, keman, trafik gürültüsü gibi birçok sesi barındıran müziklerdir. İnsanların odaklanma sorunlarını çözmelerine yardımcı olduğu ise bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Yağmurlu bir günde camın önünde oturup kitap okuduğunuzu düşünün ya da uyuduğunuzu. Kulağa ne kadar huzur verici geliyor değil mi? İşte meditasyon müziği ile ulaşılmak istenen tam da bu huzurdur. Sakinlik ve rahatlama hissini arayan şehir insanın meditasyon veya bilinçaltı temizleme müziği gibi yollara başvurmasının esas nedeninin karmaşa, yoğunluk olduğunu düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir!İnsanlığın Aşılar Sayesinde Kurtulduğu 3 Ölümcül Hastalık

Gelelim esas soruya. Bilinçaltı Temizleme Müziği işe yarar mı? Evet. Ancak bir koşulu var. Kişinin gerçekten sakinleşmeyi ve dinlenmeyi istemesi gerekir. Yani kafanızın içinde kovaladığınız tilkilerin peşini bırakmaya karar vermelisiniz. Eğer siz düşüncelerinizden kurtulmak istemezseniz hiçbir meditasyon müziği sizi kurtaramaz.

Bilinçaltı Temizleme Müziği Etkileri

Müziğin insanlar üzerinde çok büyük etkileri vardır. Bazı şarkıları birkaç kez dinlememize rağmen sözlü olarak okusak bile melodileri aklımızda canlanır. (Seni çöpe atacağım poşete yazık) İşte buna müziğin gücü deniyor.

Bu arada Dünyanın en uykucu 5 hayvanı hakkındaki derlememiz de ilginizi çekebilir. Tıklamanız yeterli.

Uzun lafın kısası meditasyon müziği ile kendinizi rahatlatmanız ve sakinleştirmeniz mümkün. Ancak bunu sadece inanarak başarabilirsiniz. Bilinçaltı temizleme müziği hakkındaki fikirlerinizi merak ediyoruz. Bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.
Efsane List ailesi…

14 thoughts on “Bilinçaltı Temizleme Müziği Gerçekten İşe Yarar mı?

 • 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 02:03
  Permalink

  Bilinç altı güzel bir düşünce ama biraz zor

  Yanıtla
 • 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 02:04
  Permalink

  Bilinçaltını temizlemek mümkün mü bilmiyorum ama bu müziklerin uyumayı kolaylaştırdığı bir gerçek :))

  Yanıtla
  • 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 05:51
   Permalink

   Haklılık payınız var. Bilinçaltını temizlemek şöyle dursun bu müziklerin insanı rahatlattığına biz de inanıyoruz. Yeni yayınlarda görüşmek üzere.
   Efsane List ailesi…

   Yanıtla
 • 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 07:17
  Permalink

  Müziğin bilinçaltına etkisi çok güzel anlatılmış. Tebrikler.

  Yanıtla
 • 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 11:32
  Permalink

  Bu müzikler harika insani rahatlatan türden. Rahatlarken bilinc altını temizlerse super.

  Yanıtla
 • 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 20:47
  Permalink

  Bilinçaltı kompleks bir yapıya sahip olduğu için temizlemek mümkün mü, temizlenebilirse ne kadarı temizlenebilir? bilmiyorum ama müzikle beraber kısa bir süre de olsa dinlenebildiğimi biliyorum.

  Yanıtla
 • 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 21:45
  Permalink

  Bilinç altını temizleme müziği işe yaraya bilme ihtimali var bu yukarıda paylaştığınız müzik değil dinlendirici fon müziklerde işe yarayabilir sadece uygun bir ortam gerek sessiz,rahat olmalı ve bedeniniz yorgun olmamalı sonrasında ise gözünüzü kapatıp seçtiğiniz o müziği açıp kendinizi kötü düşüncelerden arındırıp sizi rahatlamaya sevk edebilecek pozitif şeyler düşünmelisiniz ve sonucunda becerebilirseniz siz bu işi biliyorsunuz dostum 🙂

  Yanıtla
  • 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 21:50
   Permalink

   Yorumunuz için teşekkürler Rıza bey. Haklılık payınız var. İnsan ancak isterse kendini huzura kavuşturabilir. Meditasyon müziği ile rahatlamak için öncelikle kendinizi buna hazır hissetmelisiniz. Müziğin yardımı ise gerçekten işe yarıyor. Yeni yayınlarda görüşmek üzere.
   Efsane List ailesi…

   Yanıtla
 • 8 Mayıs 2020 tarihinde, saat 23:18
  Permalink

  49 gün sonra üniversite sınavına giricem.Sınavdan sonra çok işime yarayacak😂

  Yanıtla
  • 9 Mayıs 2020 tarihinde, saat 02:37
   Permalink

   Merhaba Ayça hanım, keşke bilinçaltını ev süpürür gibi süpürmek mümkün olsa 🙂 O zaman dip köşe temizlik yapabilirdik…
   Yorumunuz için teşekkürler, başka yayınlarda görüşmek üzere.
   Efsane List ailesi.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: İnsanlığın Aşılar Sayesinde Kurtulduğu 3 Ölümcül Hastalık - EfsaneList

 • Geri bildirim: Dünya’da Görüp Görebileceğiniz En Uykucu 5 Hayvan - EfsaneList

 • Geri bildirim: Gözler De Yaşlanır (Mı?) | EfsaneList

 • Geri bildirim: Who İnvented The First Cell Phone Charger? | EfsaneList

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.